Gelmiş Geçmiş En İyi Yerli Fantastik Diziler | Bir Dizifan

Gelmiş Geçmiş En İyi Yerli Fantastik Büyücü Dizileri

  Listeler    31 Aralık 2019
1 Yorum

Büyücü deyince aklımıza ilk gelen isim Harry Potter olsa da yerli fantastik sihirli dizilerimizi de sizler için liste halinde hazırladık..Yabancı dizilerin fantastik dünyasından etkilenen yapımcılar bir dönem yerli dizilerimizde de büyücülere ve absürt komedi türüne ağırlık vermişlerdi..Unutulmaz eğlence dolu yapımlarla yerli fantastik dizilerimiz ile bizde çocukluk yıllarımızı geçirdik 🙂 Yeniden olsalar yine izler miydik kim bilir çocukluğunu özleyenlere gelsin o zaman..

1.ACEMİ CADI

Sabrina dizisinden uyarlanarak Kanal D ekranlarında başlayan Acemi Cadı dizisi genç yaşta bir cadı olduğunu öğrenen Ayşegül’ün halaları ile birlikte cadı olmayı öğrenme yolunda ki maceralarını anlatıyor..Gerçek hayattaki insanlarla yaşayan ve bir yandan büyücülük öğrenen Ayşegül okulda sihir kullanmadan yaşamakta zorlanır..

2.BEZ BEBEK

2007 yılında yayınlanan fantastik komedi dizisinde Nana Oyuncaklar ülkesinde yaşayan bir Bez Bebektir ve 100. yaşında kimsenin daha önce istemediği bir dilekte bulunur..Nana bir insan olarak dünya da yaşamayı ister bunun üzerine Periler Konseyi ilk başta karşı çıksa da sonra dileğini kabul ederler.Nanayı bir insan olarak onun ilk sahibi olan 65 yaşındaki Makbule teyzenin yanına gönderirler.

3.SİHİRLİ ANNEM

İlk karısı öldükten sonra çocukları ile yalnız kalan Sadık bir peri olduğunu bilmediği Betüş ile evlenir ancak kızının bir insan ile evlenmesini kabullenemeyen Betüş’ün annesi onlara sürekli kötü sihirler yapar.Dizi de Dudu perinin kızıyla yaşadığı sihirli maceralar anlatılıyor..

4.SELENA

Selin,Leyla ve Nazlı bir trafik kazasında annesi ile babasını kaybettikten sonra tek yakınları olan amcalarına evlatlık verilir.Ancak amcasının kıskanç eşi ile kızı Kıvılcım onları evde istememektedir.Üç yetim kıza ellerinden gelen bütün kötülükleri yaparlar.Bu dünya da yalnız kaldıklarını düşünen kızlar bütün zorluklarla tek başlarına savaşırken Ütopya dünyasından Selena ile tanışırlar.

5.RUHSAR

Kocasını delicesine seven Ruhsar genç yaşta vefat eder ve Mazhar da eşinden sonra hayata küsmüştür..Ancak uzun zaman sonra Mazhar yasını gömmeye hazır iken Ruhsar sadece onun gördüğü bir hayalet olarak dünyaya geri döner.Ruhsar kocasını yeniden evlendirme çalışanlara karşı da bir savaş vermeye başlar.

 6.En İyi Arkadaşım 

Hamdi Alkan’ın yönetmenliğini üstlendiği aynı zamanda başrol de yer aldığı fantastik komedi dizisi En iyi arkadaşım bir dönem çok izlenmiştir.Sihirli bir cin olan Cino’nun küçük arkadaşına kötülere karşı savaşında yardımcı olmasının hikayesini anlatıyor..

1212 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapılan Yorum (1)