İki Kez Yaşa Bir Kez Sev | Bir Dizifan

İki Kez Yaşa Bir Kez Sev

  Film Tanıtımları    27 Ocak 2020
Yorum Yok

İspanya yapımı dram türündeki Vivir dos veces filminin bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim..İmdb sitesinden de 7 üzerinde puana sahip olan film Netflix orjinal yapımı ve Maria Ripoll yönetmenliğini yapmış.Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz içinizi ısıtacak bir film arıyorsanız İki Kez Yaşa Bir Kez Sev harika bir seçim olur 🙂

İki Kez Yaşa Bir Kez Sev Konusu

Gençliğinden beri üniversite de çalışan ve sonunda profesör olan Emilio artık 70li yaşlarına dayanmıştır.Yaşadığı unutkanlıklar üzerine doktor kontrollerine başlayan Emilio’ya Alzheimer  teşhisi konulur..Öncesinde bunu kabullenmekte çok zorlanan Emilio ilk en yeni anılarını ve yavaş yavaş tüm geçmişini unutacaktır..Bunu fark eden Emilio küçük torununda desteğini alarak hayatı boyunca unutamadığı ilk aşkının peşinden gitmeye karar verir..Ancak Emilio onu da unutmadan önce çocukluk aşkına yeniden kavuşmayı çok ister..Ona söylemek istediği aşkını tarif eden bir kaç cümlesi vardır :

“Pi sayısı gibi… matematiği çok seviyorum. çünkü saf mantıktan oluşuyor. sayılar mantıklı ve tahmin edilebilir. ama aniden bu uyumun ortasında pi sayısı var. sonsuz ve gizemli bir sayı. canlı bir sayı. hiçbir model izlemeden kendi yolunu yaratır. bu, matematiği mantığa ve aynı zamanda sihre dönüştürür. margarita benim için buydu. sihir.”

956 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.